Akty wiary cześć 2.  

Posted by Miszczu in ,

Miałem napisac płomienny wstep. Ale sadzę że przy tak dobrym artykule jest to zupełnie zbedne.

Zapraszam do lektóry autorstwa LosKamilos (naprawdę warto przeczytać, sporo bardzo celnych uwag)


Kilka uwag dot. FP

Ogólne
1. Samotna canoneska dzięki testowaniu wiary na podstawie Ld może z łatwością jednocześnie dodać sobie siły, jak i włączyć inv. Nie tyczy się to zaś pojedynczego modelu jako ostatniego ocalałego z oddziału .
2. Gdy dany oddział zostanie zmniejszony do liczebności 1-2 modeli (w tym choć jeden model z zasadą Faithful), to defensywne moce wchodzą z automatu (bo na 2k6 nie da się wyrzucić mniej niż 2).
3. Zaś gdy ten sam oddział liczy 12 modeli to nadal może oblać testy mocy ofensywnych (choć ma na to całe 1/12 szansy:)
4. Należy pamiętać, że prawie wszystkie modlitwy uruchamia się na początku danej fazy (wyjątek stanowi Divine Guidance) i że po jej zakończeniu efekt się kończy. Dlatego też - zanim pozwolimy przeciwnikowi się zaszarżować lub ostrzelać - zastanówmy się, czy i jakiej modlitwy użyć w danej sytuacji i czy jest to konieczne, gdyż:
5. Kluczową kwestią jest to, iż Punktów Wiary mamy ograniczoną ilość, a odzyskiwanie ich poprzez zasadę Martyrdom wymaga od nas utraty/poświęcania modeli. Mamy taką sytuację: FP się kończą, że nasza canoneska zaraz będzie biła się z fistami, podczas gdy w innym combacie biją się zwykłe siostry. Zazwyczaj weteranka w takim oddziale (ze względu na swoje wyposażenie) biłaby się do końca, ale tutaj można ją poświęcić jako pierwszą (odpowiednio przydzielając rany), odzyskując Punkt Wiary, który za chwilę użyje pani przełożona.

Hand of the Emperor
Moc bardzo przydatna w walce wręcz, ze względu na niską Siłę (3) większości naszych modeli. Na podstawowym pełnym oddziale 10 osobowym wymodlenie jej jest to prawie pewnikiem. Niestety, nasza inicjatywa spada do 1, ale (biorąc pod uwagę standardowego przeciwnika, czyli SM) nie robi to różnicy, gdyż i tak zwykle bijemy jako ostatni.
Należy jednak uważać ze stosowaniem tej modlitwy w momencie, gdy weteranka ma eviscerator, a walczymy z mało licznym, ale typowo nastawionym na close combat przeciwnikiem np. DC. Obniżenie inicjatywy do 1 jest niebezpieczne dlatego, że zwykłe rany zadawane są jednocześnie z przebijającymi pancerz, przez co przeciwnik może tak alokować rany, że zabijające z miejsca pójdą np. w 2 modele, a reszta zostanie zbita z save'a i FnP. Trzeba więc z tym uważać.

Divine Guidance (nazywana również Divine Awsomeness)
Bardzo duży boost do tego, w czym siostry są najlepsze, czyli Rapid Fire z Boltgunów. Ponownie - mamy pełen oddział, który właśnie wysiadł sobie z transportera, który dowiózł go 12” w stronę wroga i otwieramy pełen wygar na przeciwnika. Najlepiej działa to w połączeniu z miotaczami ognia, a przy dobrych wiatrach przy rzutach możemy dostać 6/7 „szóstek” zdejmujących pancerz, a przy okazji kilka z nich zdejmujących też cover. Bardzo miła zabawka, ale wymaga podejścia blisko wroga, więc trzeba uważać na kontrszarże w następnej turze.
W walce wręcz raczej moc mało przydatna (średnie szanse na trafienie i niskie na zranienie).

The Passion
Moc raczej mało przydatna ze względu na to, że w CC zabijają głównie patroszniki, na które ta modlitwa nie działa.

Light of the Emperor
Umożliwia Siostrom najlepsze w grze zbieranie się (nawet SM tak nie potrafią . Nie tyczą się nas żadne ograniczenia (połowa liczebności, wróg w 6”), a modlitwa jest łatwa do włączenia (zazwyczaj uciekają nieliczne niedobitki). Dużą przewagą jest również to, że przeciwnicy, nie znając zasad armii WH, ignorują uciekające oddziały, a te w kluczowym momencie zbierają się i zatrzymują się na znaczniku, dając nam zwycięstwo

Spirit of the Martyr
Istotny Akt Wiary, dający naszym bohaterom i mało licznym (do 6) oddziałom prawie automatyczny Inv równy Armor save. Należy pamiętać, że może nas chronić zarówno od wrogiego strzelania (Demolisher/Vindicator celujący plackiem w Serafinki), jak i walki wręcz (Canoneska z Inv 2+ może wytrzymać naprawdę dużo).

May the Emperor be with you!
(And always listen to your prayers

LosKamilos

This entry was posted at środa, listopada 17, 2010 and is filed under , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 komentarze

Prześlij komentarz